آیا میدانید خوردن یک عدد سیب در روز شما را از مراجعه به دکتر بی نیاز می کند!

ایران، مشهد، کلینیک پزشکی ابوریحان، واحد 01

تلفن تماس : 520-20-20-0901

کار درمانی در منزل

روشهای فیزیوتراپی جهت رفع خستگی عضلات کف پا،ساق و مچ پا.فیزیوتراپیست جانپور.متخصص فیزیوتراپی.درمان غیر جراحی دیسک کمر و گردن،دردهای عضلانی،شکستگیها،سکته مغزی،ام اس.توانبخشی پس از جراحی های مچ دست،آرنج،شانه،ستون فقرات،لگن،زانو،مچ پا.ارائه خدمات فیزیوتراپی،کاردرمانی،طب فیزیکی،حرکات اصلاحی،گفتاردرمانی توسط کادر مجرب درمان

گفتار درمانی در منزل

 برای کودکان و نوجوانان ، تمرین، فعالیت و نکاتی برای والدین

بعضی از کودکان ،می توانند صحبت کنند، اما گفتار وکلمات را نمیتوانند روان ادا کنند ، آنها نمیتوانند افکار خود را در یک جمله کامل بیان کنند، چون کلمات یا هجاهای صوتی را بصورت شکسته میگویند که این امر ،باعث میشود نتوانند گفتگوی صریحی داشته باشند ؛ این مشکلات به عنوان یک مانع، برای برقراری ارتباط با کودک به شمار می رود و در بعضی موارد می تواند اطفال را نسبت به خود کمتر کند این مسائل را می توان از طریق گفتار درمانی مورد بررسی و درمان قرار داد .در این بخش از نمناک درباره گفتار درمانی برای کودکان صحبت می کند و برخی از بازی ها و فعالیت هایی را که می توانید در خانه انجام دهید،را ذکر کرده است.گفتار درمانی

گفتار درمانی

 آموزش گفتار درمانی برای کودکان

گفتار درمانی چیست و کودکی که نیاز به گفتار درمانی دارد چه مشخصاتی دارد

گفتار درمانی، یک روش مداخله زبان است که بر بهبود گفتار کودک، توانایی وی در تشخیص گفتار و غلبه بر مشکلات مانند بیان ضعیف، اختلال (تکرار صدا، کلمه یا عبارت)، و اختلالات واجی و صدا، تمرکز دارد این، کمک می کند که کودک بتواند از طریق زبان کلامی و غیر کلامی بیان بهتری داشته باشد ؛این تمرکز بر روی:تفسیر و روایی برای شکل دادن به صداها، کلمات و واج ها قرار دارد.

کودکان مبتلا به مشکلات گفتاری، در سخن گفتن معمولا از روحیه ی بالایی برخوردار نیستند . گفتار درمانی جهت کمک به کودکان در مورد این مشکل ، این مسئولیت را بر عهده دارد. تنظیم حجم صدا برای کودکانی که بااین مشکل مواجه هستند ،اغلب کودکانی که دچار این مشکل هستند معمولا یا از کمترین میزان حجم صدای خود استفاده میکنند و یا بیشترین میزان حجم صدا . تمرکز اصلی در گفتار درمانی بر میزان حجم صدای تولید شده برای رفع ناهنجاری های گفتاری در کودک بشمار میرود و همینطور از طریق تصویر ، علامت و شکل نوشتاری .

روش های آموزش گفتار درمانی برای کودکان در خانه

کودکانی که از اختلالات گفتاری رنج می برند، انتقال پیام به دیگران با استفاده از کلمات، جملات و نوشتن برای آنها دشوار است ؛ آنها، همچنین تلاش می کنند که گرامر را به درستی استفاده کنند و کلمات را در جمله بیان کنند و را توصیف کنند. هدف از گفتار درمانی، این است که در این زمینه ها تمرین کنند و به طور کلی، کودکان تمایلی به صحبت کردن یا صحبت کردن با وقفه ندارند. دشوار است که آنچه را که می خواهند بگویند، را درک کنید اما این بدان معنا نیست که کودک نیاز به درمان دارد.

چگونه باید متوجه شویم که کودکمان نیاز به گفتار درمانی دارد

نیاز است بدانید در چه سطحی از مشکل هایی از این قبیل ، گفتار درمانی مورد نیاز است .. در اینجا چند معیار وجود دارد:

۱٫ کودک شما نیاز به گفتار درمانی دارد چون :

  • دیگران سخت متوجه میشوند که فرزند شما چه می گوید.
  • فرزند شما در سخن گفتن و یا ترجمه افکار خود،با کلمات، مبارزه می کند.
  • صحبت کودک با لکنت، تکرار، طولانی شدن و بلوک ها مختل می شود.
  • فرزند شما بر روی مهارت های اجتماعی، مانند دوست داشتن، برقراری ارتباط مستقیم، یادگیری مهارت های بازی و مشارکت با دیگران دچار نقصان است .

حجامت در منزل

 

حجامت نام یک روش درمانی پیچیده است که بر اساس قدیمی ترین سند موجود از ۳۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح درمقدونیه انجام می شده و بعدها به یونان رخنه کرده است و از روش های نسبی درمان به شمار می رود.

به گزارش گروه خواندنی های مشرق، در کشور ما کم نیستند افرادی که با وجود پیشرفت‌های گوناگون در عرصه های مختلف درمانی، باز هم از روش های سنتی استفاده می کنند. یکی از این مراکز درمان سنتی حجامت است. با توجه به اینکه از قدیم الایام بنا بر سفارش های ائمه اطهار (ع) انجام این نوع از درمان مرسوم بوده است، در خصوص دلایل اهمیت انجام حجامت به بررسی این موضوع پرداختیم که آیا با وجود پیشرفت های گوناگون پزشکی آیا باز هم به این نوع درمان های سنتی نیاز است یا خیر؟
در سالن انتظار یکی از مراکز درمان سنتی در میدان جمهوری مردان و زنان در سنین مختلف در صف انتظار نشسته اند و بنابر تشخیص پزشک معالج حجامت «خشک یا تر» را انجام می دهند؛ هر کدام از داوطلبین انجام حجامت دلیل انجام این عمل را یا به توصیه دوستان و آشنا می دانند و یا تنها راه باقی مانده در درمان برای دردشان! آنچه می خوانید نظرات ائمه معصومین (ع) و پزشکان درباره این نوع درمان سنتی است.

حجامت هم طول درمان دارد

حجامت یک درمان سنتی است که از قدیم تأثیر داشته و همچون داورهای گیاهی، طب سوزنی و همیوپاتی رواج دارد. « بهزاد علاقی»، مدیر نظارت بر درمان مرکز بهداشت تهران جنوب با بیان این جمله در گفت و گو با شبستان افزود: باید توجه داشت که چه شخصی این کار را انجام می‌دهد و به چه علتی شخص متقاضی حجامت به این عمل روی آورده است؟ چگونه باید حجامت را انجام داد؟ این‌ها مسائل مهمی است که باید به آن توجه شود، متأسفانه این نکات در بیشتر کلینک‌ها رعایت نشده و دوره درمان تکمیل نمی‌شود. برای مثال وقتی پزشک برای بیمار ۲۰ عدد کپسول آموکسی‌سیلین تجویز می‌کند، بیمار باید دوره درمان را تکمیل و تمام داروها را مصرف کند؛ ولی فرد بیمار بعد از مصرف دو عدد قرص مرحله درمان را قطع می‌کند و بعد از دو هفته سینوزیت می‌گیرد، آن هم به این دلیل که درمانش کامل نبوده است.

 

علاقی افزود: حجامت هم به این ترتیب است. وقتی فرد بیاید و یک مرحله حجامت انجام دهد و بعد از دو یا سه هفته باز به کلینیک مراجعه کند و مراحل درمانش را ادامه دهد، معلوم است که نتیجه ای را که باید، از حجامت‌درمانی نمی‌گیرد، آن هم به این دلیل که فقط می‌خواهد هر چند وقت یک‌بار حجامت کند.

زالودرمانی در منزل

زالو انداختن شیوه ای از طب سنتی برای درمان بیماری‌های مختلف می باشد که به ویژه در سالیان اخیر مورد توجه پزشکان و بیماران واقع شده است.

اطبا از زمانهای دور برای درمان بیماری‌ها از طبیعت کمک می گرفتند و از گیاهان دارویی و بعضی جانورها جهت مداوای بیماران استفاده می‌ نمودند. ابن سینا پزشک حاذق و تونایی بود که بیماری‌ها را با کمک گیاهان دارویی و برخی جانوران درمان می‌ نمود و امروزه نیز بسیاری از مردم به ویژه مردم همدان، شهر خود شیخ الرئیس، از ان غافل نشده اند و برای درمان خود نزد متخصصان طب سنتی از این نوع روش درمانی استفاده می کنند. استقبال زیاد مردم از زالو انداختن باعث شده است که متخصصانی برای  این رشته آموزش دیده و مراکزی را برای زالو درمانی ایجاد کنند.

خواص زالو درمانی

برخی از پزشکان بیان می کنند که ۳۷ نوع بیماری توسط زالو درمانی قابل درمان است. البته تشخیص آن با پزشک است.

زالو با مکیدن خون انسان موادی مفید برای بسیاری از بیماریها در بدن ترشح می کند که باعث توجه هر چه بیشتر به این نوع درمان شده است که به آن هیرودین نیز می گویند.

درمان با زالو می تواند تاثیرات مثبتی بر پوست بدن انسان نیز داشته باشد. همچنین در برخی از جراحی ها نیز از بزاق دهان زالو می توان استفاده کرد.

نکته مهمی که باید به آن توجه شود اینست که انداختن زالو توسط خود افراد به شدت خطرناک است. در صورت رعایت نکردن این نکته ممکن است زالو درمانی با عفونت و … همراه باشد که عوارض زیادی برای فرد به دنبال خواهد داشت.

بنابراین باید زالو درمانی در مراکز طبی یا توسط پزشکان یا متخصصان این مسأله در منزل انجام شود.

محلی که در آن زالو درمانی صورت می گیرد باید مورد تایید پزشک باشد.

نکته: افرادی که در انعقاد خون مشکل دارند نباید زالو درمانی شوند.

زالو درمانی می تواند طی چندین جلسه و با تجویز دکتر انجام گردد.

امروزه در طب جدید نیز تحقیقات جدیدی در این زمینه صورت گرفته و استفاده از این روش درمانی رو به رشد است.

توصیه ما به مردم عزیز این است که به جای آنکه به مراکز غیر مجاز مانند آرایشگاه‌ها، عطاری‌ها و افرادی که تخصصی در این رشته ندارند مراجعه کنند، به پزشکان عمومی آموزش دیده مراجعه کنند.

سنوگرافی در منزل

ارائه خدمات سونوگرافی در منزل

برخی اوقات به دلیل کهولت سن و یا استراحت مطلقی که برای افراد در نظر می گیرند،

امکان رفتن به مراکز درمانی را ندارند و به همین خاطر بایستی برخی خدمات درمانی مانند سونوگرافی در منزل ،

کار درمانی در منزل، گفتار درمانی در منزل، تزریقات در منزل، نوار قلب در منزل و غیره در خانه انجام شود.

 

 

برخی اوقات برای تشخیص نهایی بیماری و اطمینان خاطر پزشک لازم است

تا سونوگرافی انجام شود تا دکتر اطمینان خاطر پیدا کند که تشخیصش درست بوده

و یا خیر و بدون انجام سونوگرافی دکتر قادر به تشخیص درست بیماری نخواهد بود.

 

البته باید بگوییم که انجام سونوگرافی در منزل کاملا بی خطر و بدون آسیب به دیگران بوده

و مانند پرتوهای رادیولوژی دارای اثرات سو نمی باشد زیرا رادیولوژی دارای اشعه ی ایکس می باشد.

 

در برخی از اقوات نیز به دلیل مشغله های زیاد و ترافیک های سنگین و

صف های طولانی نوبت در مراکز درمانی خیلی از افراد ترجیح می دهند

تا در خانه بوده و تا حد امکان کارهای درمانی خود را در خانه انجام بدهند

تا از شلوغی ها و ماندن در صف های طولانی به کنار باشند.

 

به همین خاطر خیلی از مراکز اقدام به ارائه ی خیلی از خدمات درمانی در منزل کرده اند

که موجب شده است تا دسترسی و استفاده از این خدمات برای خیلی از بیماران و خانواده های آن ها راحت تر شود.

 

با وجود این مراکز که از کادری مجرب و متخصص برای انجام خدمات کمک می گیرند

دیگر نیازی نیست که به عنوان مثال برای انجام کارهای سونوگرافی افراد ساعت ها در صف های طولانی

کلینیک ها و بیمارستان ها در انتظار باشند و تنها کافی است تا با ما تماس بگیرند

تا در اسرع وقت و بهترین کادر متخصص و با تجربه را در منزل آن ها و در اختیار آن ها قرار دهیم.

 

ویزیت پزشک متخصص در منزل

ویزیت پزشک متخصص در منزل

برای بیمارانی که به هر دلیلی نمی توانند از منزل بیرون بروند مرکز درمان در منزل شفا شرایطی را فراهم آورده است تا کلیه تخصص ها را به منزل بیمار اعزام نماید و پزشکان متخصص ما تمام سعی خود را می کنند تا درمان مناسبی برای بیمار انجام دهند.

بعضی از افراد به دلیل مشغله کاری نمی توانند به مرکز درمانی یا بیمارستان جهت ویزیت پزشک مراجعه نمایند. لذا این افراد نیازمند خدمات پزشکی در منزل می باشند. گاهی نیز فرد توانایی رفتن به بیمارستان را ندارد و عملاً از دریافت خدمات پزشکی محروم می باشد. با توجه به پیشرفت روز افزون در کلیه زمینه ها ، خدمات پزشکی نیز روز به روز در حال پیشرفت می باشد. امروزه به جای آنکه بیمار به بیمارستان یا مرکز درمانی مراجعه نماید و زمان زیادی منتظر بمانند تا توسط پزشک ویزیت شوند پزشک به منزل فرد مراجعه می نماید و بیمار را در منزل خود ویزیت می کند. که این خدمات مزایای زیادی دارد یکی از این مزایا این است که بیمار استرسی که هنگام حضور در مطب به او وارد میشود در منزل خود همچنین استرس ای ندارد . یکی دیگر از مزایای آن این است که فرد زمان زیادی را صرف ویزیت پزشک نمی کند و عملا پزشک است که برای بیمار وقت می گذارد و او را در ساعت معینی ویزیت می نماید. مزایای دیگر این است که فرد ساعت ها در ترافیک شهری منتظر نمی ماند.

مرکز ابوریحان  با استفاده از پزشکان مجرب و با سابقه ، خدمات ویزیت پزشک را برای بیماران خود در منزل انجام می دهد. پس از ویزیت توسط پزشک ، همکاران ما در واحد کنترل کیفیت پیگیر خدمات داده شده توسط پزشک میشوند. این باعث می شود که خدمات این مرکز روز به روز بهتر و بهتر شود .

پزشکان عمومی و متخصص ما پس از اعلام از مرکز ارتباطات با خانواده بیمار تماس می گیرند و شرح حال کاملی از خانواده بیمار میگرند و در کوتاه ترین زمان بیمار را ویزیت می کنند . پزشکان ما قبل از اعزام به منزل بیمار با بیمار تماس می گیرند و علاوه بر شرح حالی که کارشناسان مرکز از بیمار یا همراه بیمار می گیرند خود نیز شرح حال کاملی از آنها می گیرند تا در صورت نیاز تجهیزات خاص با خود ببرند بعد از ویزیت بیمار دکتر داروهای لازم را برایش نسخه می کند اگر داروها خوراکی باشند که نیاز به کار خاص دیگری نمی باشد و فقط دستور دارویی را به بیمار اعلام می کند اما اگر سرم و داروی تزریقی داشته باشند با پرستاران مرکز هماهنگ می شود که سریعا بر بالین بیمار حاضر شوند و اقدامات درمانی تکمیلی را انجام دهند

ویزیت پزشک عمومی در منزل

چرا پزشک در منزل:

افزایش طول عمر همواره یکى از ارزوهاى بشرى بوده وخواهد بود. پیشرفتهاى اعجاب انگیز پزشکى در زمینه کنترل بیماریهاى واگیر دار همچنین تکنیکهاى تشخیصى مدرن وکشف داروهاى کار امد.در دهه هاى اخیر امید به زندگى را بطور ملموسى بالا برده است. در سال١٢١٠ در ایران امید به زندگى حدود۵٣سال بوده است. دران هنگام بسیارى ازکودکان قبل از پنج سالگى بعلت فقر بهداشتى وکمى امکانات جان خود را از دست میدادند. همکنون امید به زندگى براى ایرانیان تا هفتاد سال ارتقاع یافته با این حال طبق گذارش سازمان بهداشت جهانى ایران ازبین١٩۵ کشور مورد مطالعه در رتبه ١٠٩قرار دارد. در حال حاضر کشور هاى هنگ کنگ. استرالیا. ژاپن. سوییس با٨۴ سال طول عمر بهترین رتبه را دارا میباشند.  اگرچه طول عمر بالا نقطه مثبتى در وضعیت ان جامعه محسوب میشود ولى از سوى دیگرامادگیهاى خاصى را نیز طلب میکند. نگهدارى سالمندان بودجه زیادى را براى خانوادها ودولتها صرف میکند. بجز مسایل مادى نگهدارى ودرمان سالمندان گاهى چند نفر از افراد موثر خانواده را نیز درگیر میکند. از انجا که کشور هاى پیشرفته سالهاست با این مساله در گیرند راهکارهاى خاص خود را یافته اند ویکى از این راهها تاسیس مرا کز درمان در منزل است. که تحت عنوان home visit ویاhome cear میباشد. این مراکز خصوصى ودر عین حال سازمان یافته کلیه امور مراقبت و درمان را براى سالمندان در منزل انجام میدهد. این مراکز طیف وسیعى از خدمات پزشکى و پرستارى را با امکانات همراه وقابل حمل براى بیماران در محیط خانه فرآهم میکند. به گزارش مجله american medical در سال ٢٠٠٩ در امریکا به ازاء هر٣٠٠٠ فرد بالاى۶۵ سال یک مرکز درمان در منزل وجود دارد. با توجه به ازدیاد روز افزون سالمندى در ایران ودر عین حال موالید کم در سالهاى اخیر در سالهاى نه چندان دور اینده نگهدارى افراد سالمند را به یکى از معضلات خانواده ها تبدیل خواهد کرد. مرکز خدمات پرستاری ابوریحان است بعنوان مرکز (خدمات درمانى ومراقبتى در منزل)  قدمى در حل این معزل بردارد.

ویزیت پزشک در منزل

ویزیت پزشک در منزل

در سال های اخیر شنیدن ویزیت پزشک در منزل جمله ای کلیشه ای و دور از ذهن بود. اما امروزه شاهد به حقیقت پیوستن این امر مهم می باشیم.

با صنعتی شدن جوامع امروزی زندگی ها رنگ ماشینی شدن بخود گرفته اند. یعنی بسیاری از امور از راه های آسان و راحت قابل انجام می باشند.

بطور مثال دیگر نیازی به ایستادن در صف های طولانی و کلافه کننده ی بانک ها نمی باشد و از طریق برنامه های مختلف اینترنتی می توان امور بانکی را ظرف مدت بسیار کوتاه بطور کامل انجام داد.

مزایای ویزیت در منزل

حال شاید با خود فکر کنید که انجام امور پزشکی و درمانی چه ارتباطی با مطالب بیان شده دارند؟

زمانی را در نظر بگیرید که خود یا یکی از عزیزانتان نیاز دارید برای انجام اقدامات درمانی به مراکز پزشکی مراجعه کنید. ترافیک های سنگین شهری، صف های طولانی نوبت دهی و … دغدغه ی مراجعین به مراکز درمانی می باشد.

تعداد افراد شاغل در خانواده نسبت به سال های اخیر بیشتر شده است. دغدغه های شغلی یکی از نکات تاثیر گذار در روند طبیعی زندگی افراد می باشد.

شاید برای خود شما نیز اتفاق افتاده باشد که برای مراجعه به پزشک نیاز به گرفتن مرخصی داشته باشید.

حال در نظر داشته باشید که مراجعه به پزشک تنها مرحله ی اول می باشد. در ادامه انجام هرکدام از اقدامات درمانی لازم مثل: انجام آزمایش، تزریق دارو و یا در مواقعی فیزیوتراپی و … مدت زمان بیشتری بطول می انجامد.

درمان در منزل

علاوه بر نکات فوق الذکر، برخی افراد به دلیل کهولت سن، بیماری، شرایط ویژه ی جسمانی و… نیاز به مراقبت و تحت نظر پزشک بودن دارند. تردد این افراد در سطح شهر برای رفتن به مراکز درمانی سخت می باشد.

بطور مثال یک زن باردار را در نظر بگیرید. یک خانم باردار برای انجام سونوگرافی یا سایر اقدامات درمانی مورد نیاز، در طول بارداری خود لازم است به مراکز درمانی و مجهز مراجعه نماید.

ماندن در ترافیک های سنگین و طولانی مدت، صف های طولانی نوبت دهی و … شرایط سخت و دشواری را برای زنان باردار بوجود می آورد.

آیا راهکاری برای جبران این زمان تلف شده وجود دارد؟

پاسخ به سوال فوق مثبت است. همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد امروزه با ظهور موسسات پزشکی و پرستاری در منزل می توان نیازهای درمانی و مراقبتی افراد را در منزل و در شرایط مناسب و راحت پاسخ گفت.

 

 

اجاره تجهیزات پزشکی

در این مرکز تمامی تجهیزات پزشکی جهت استفاده بیماران و نیازمندان در منزل موجود می باشد. با یک تماس می توانید علاوه بر مشاوره جهت خرید و اجاره تجهیزات با کارشناسان و پرستاران خبره ما، تجهیزات پزشکی مورد نیاز خود را سفارش دهید تا در فرصتی کوتاه برای شما ارسال گردد.

لازم به ذکر است امکان ارسال تجهیزات در کوتاهترین فاصله زمانی ممکن، به تمامی شهرستان ها نیز موجود است.

تجهیزات پزشکی قابل ارائه در این مرکز شامل:

  • تجهیزات اتاق ICU و CCU

شما می توانیدجهت تجهیز اتاقتان کلیه تجهیزات مورد نیاز اتاق ICU و CCU را با پرداخت مبلغی به مرکز پرستاری ابوریحان  و طبق قرارداد پرداخت کنید و نیازی به خرید تجهیزات پزشکی نخواهید داشت. حتی می توانید سایر خدمات مورد نیاز خود از جمله پرستار، کمک بهیار و مراقب را نیز درخواست نمایید.

  • ونتیلاتور

بیمارانی که به طور موقت و یا دائم دچار مشکلات تنفسی می شوند، بنا به تشخیص پزشک می توانند از دستگاه های تنفسی استفاده کنند.

ونتیلاتور در ریه می دمد و کمی فرصت می دهد تا بازدم خود بخود انجام شود. ونتیلاتور ها در نوع فشار منفی و فشار مثبت، فشار ثابت و حجم ثابت و .. ارائه میشوند که تشخیص مورد مناسب برای بیمار توسط پزشک انجام می شود.

  • بای پپ

بای پپ ها دستگاه هایی هستند که فشار مثبت جریان اکسیژن را در دو مرحله تامین می نمایند. این دستگاه ها به این طریق کار می کنند که اکسیژن را با فشار بیشتر در دم تنفسی و با فشار کمتر در بازدم تنفسی به جریان در می آورند. به این صورت انگیزه بیمار برای انجام تنفس های عادی افزایش می باید و مستقل می‌گردد.علاوه بر این، در این دستگاه، سنسوری تعبیه گردیده که قدرت تنفس بیمار را در حتی در ضعیف ترین حالت می تواند ثبت نماید. دستگاه بای پپ به کمک این سنسور متوجه می شود که بیمار قصد تنفس دمی داشته و با دادن اکسیژن لازم به محفظه به او کمک می نماید. سپس در هنگام تنفس بازدمی اکسیژن به محفظه داده نشده و فشار کاهش می یابد. این طرز عملکرد دستگاه باعث تهویه بیشتر شش ها شده که حجم تنفس کاربر را افزایش داده و کار عضلات تنفسی را راحت تر می نماید.

  • سی پپ

سی پپ ها در زمان اختلالات تنفسی استفاده می شوند و با فشاری کم و ثابت از طریق ماسک به اکسیژن رسانی و تنفس بیمار کمک میکند. دستگاه سی پپ دو نوع می باشد: غیر اتوماتیک و اتوماتیک؛ دستگاه سی پپ غیراتومکاتیک بنا به دستور پزشک معالج بر روی فشار معینی تنظیم می گردد. این دستگاه به بیمار با از بین بردن موانع تنفسی کمک میکند. استفاده از این دستگاه موجب بهبود فیزیکی و عملکردی اعضای مختلف بدن می شود.

دستگاه های سی پپ اتوماتیک مدل پیشرفته تری هستند که به صورت اتوماتیک فشار جریان هوا را نسبت به تنفس کاربر تنظیم میکنند. با استفاده از دستگاه سی پپ اتوماتیک، نیازی به تنظیم دستی نیست و این احتمال خطا را کاهش می دهد. فشار با چند بار تنفس بیمار و ارزیابی آن سریعا تنظیم می گردد.  این دستگاه ها تا یک سال اطلاعات تنفس را ثبت نموده و با این عمل به بیمار و پزشک معالج این امکان را می دهد که مراحل درمان را ارزیابی کنند.

  • اکسیژن ساز

هوا تشکیل شده است از ۲۱ درصد اکسیژن و بیش از ۷۸ درصد نیتروژن. در روش درمان اکسیژن فشار بالا درصد اکسیژن تنفس توسط بیمار نزدیک به ۱۰۰ درصد است که تقریبا پنج برابر بیشتر از درصد اکسیژن موجود در هوا است. فشار اکسیژن تنفس شده توسط لبمار حدود یک و نیم برابر و گاهی سه برابر بیشتراز فشار اتمسفر است. بنابراین این روش می تواند تا ۱۵ برابر میزان اکسیژن تنفسی موجود در هوای با فشار نرمال را به بیمار برساند. مازاد اکسیژن تنفس شده از طریق ریه ها در پلاسمای خون حل شده و سپس توسط خون به همه قسمت های بدن منتقل میشود. اثر این اکسیژن مازاد در قسمت های مختلف بدن است. با این روش می توان زندگی بیمار را نجات داد و در برخی دیگر از بیماران می تواند موجب بهبود و بازسازی بافت ها شود.

Call Now Button