آیا میدانید خوردن یک عدد سیب در روز شما را از مراجعه به دکتر بی نیاز می کند!

ایران، مشهد، کلینیک پزشکی ابوریحان، واحد 01

تلفن تماس : 520-20-20-0901

ویزیت پزشک در منزل

ویزیت پزشک در منزل

در سال های اخیر شنیدن ویزیت پزشک در منزل جمله ای کلیشه ای و دور از ذهن بود. اما امروزه شاهد به حقیقت پیوستن این امر مهم می باشیم.

با صنعتی شدن جوامع امروزی زندگی ها رنگ ماشینی شدن بخود گرفته اند. یعنی بسیاری از امور از راه های آسان و راحت قابل انجام می باشند.

بطور مثال دیگر نیازی به ایستادن در صف های طولانی و کلافه کننده ی بانک ها نمی باشد و از طریق برنامه های مختلف اینترنتی می توان امور بانکی را ظرف مدت بسیار کوتاه بطور کامل انجام داد.

مزایای ویزیت در منزل

حال شاید با خود فکر کنید که انجام امور پزشکی و درمانی چه ارتباطی با مطالب بیان شده دارند؟

زمانی را در نظر بگیرید که خود یا یکی از عزیزانتان نیاز دارید برای انجام اقدامات درمانی به مراکز پزشکی مراجعه کنید. ترافیک های سنگین شهری، صف های طولانی نوبت دهی و … دغدغه ی مراجعین به مراکز درمانی می باشد.

تعداد افراد شاغل در خانواده نسبت به سال های اخیر بیشتر شده است. دغدغه های شغلی یکی از نکات تاثیر گذار در روند طبیعی زندگی افراد می باشد.

شاید برای خود شما نیز اتفاق افتاده باشد که برای مراجعه به پزشک نیاز به گرفتن مرخصی داشته باشید.

حال در نظر داشته باشید که مراجعه به پزشک تنها مرحله ی اول می باشد. در ادامه انجام هرکدام از اقدامات درمانی لازم مثل: انجام آزمایش، تزریق دارو و یا در مواقعی فیزیوتراپی و … مدت زمان بیشتری بطول می انجامد.

درمان در منزل

علاوه بر نکات فوق الذکر، برخی افراد به دلیل کهولت سن، بیماری، شرایط ویژه ی جسمانی و… نیاز به مراقبت و تحت نظر پزشک بودن دارند. تردد این افراد در سطح شهر برای رفتن به مراکز درمانی سخت می باشد.

بطور مثال یک زن باردار را در نظر بگیرید. یک خانم باردار برای انجام سونوگرافی یا سایر اقدامات درمانی مورد نیاز، در طول بارداری خود لازم است به مراکز درمانی و مجهز مراجعه نماید.

ماندن در ترافیک های سنگین و طولانی مدت، صف های طولانی نوبت دهی و … شرایط سخت و دشواری را برای زنان باردار بوجود می آورد.

آیا راهکاری برای جبران این زمان تلف شده وجود دارد؟

پاسخ به سوال فوق مثبت است. همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد امروزه با ظهور موسسات پزشکی و پرستاری در منزل می توان نیازهای درمانی و مراقبتی افراد را در منزل و در شرایط مناسب و راحت پاسخ گفت.

 

 

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button